KONST / Skulptur & konsthantverk / Linneservetter 15086625
*
nr 1508 6625
Linneservetter
32 st, olika
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2022
kl 20:10:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 08:45:17
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk linneservetter olika skulptur
-
5194 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55
-
5195 Ikon
1900-tal, 26x22 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:07
-
5438 Parti linneduk..
olika storlekar & mönster
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26
-
5084 Reliefplatta
metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:41
-
5037 Skulptur
+ kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:19
-
1025 Skulptur
1800-tal, Napoleon Bonaparte, byst i brons, sockel..//
Aktuellt bud: 4.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:15
*
Linneservetter
nr 1508 6625
Linneservetter
32 st, olika
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 08:45:17 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk linneservetter olika skulptur
-
5194 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm, höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55 -
5195 Ikon
1900-tal, 26x22 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:07 -
5438 Parti linneduk..
olika storlekar & mönster
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26
-
5084 Reliefplatta
metall, Susanna i badet, 11x16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:41 -
5037 Skulptur
+ kartusch, metall och trä. Höjd: 13-16 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:19 -
1025 Skulptur
1800-tal, Napoleon Bonaparte, byst i brons, sockel..//
Aktuellt bud: 4.400 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:15